רונית זילברשטיין, יהלומנית פרטית מאמינה כי בניגוד לתפיסה המקובלת בדבר הצורך להתאים תכשיט לבגד- במקרה של תכשיט משובץ ביהלום – הגישה היא שונה: תכשיט יהלום “נכון”, הינו תכשיט שעונדים ושוכחים, לכאורה, להוריד. תכשיט יהלום נכון, הינו תכשיט הנטמע בסך ההופעה ואורח חייה של העונדת, ואינו מעורר תשומת לב יוצאת דופן אלא מהווה חלק טבעי ונכון כמו איפור נכון ואיכותי, שאינו מסגיר שום מאמץ או ניסיון להתבלט. תגובה קיצונית למראה, מקורה בבחירת לא נכונה של הפריט המאפיל על נוכחותה של העונדת או כזה שאינו מתחבר או מתיישב נכון עם הנושאת את התכשיט. לדוגמא אישה העונדת תכשיט המשובץ ביהלום גדול מידי או עיצוב שאינו טועם את סגנון לבושה היומיומי או אורח חייה, מעורר הרמת גבה ובמקרה הפחות מחמיא- תוחשד  כמי שעונדת חיקוי (“דיימונד קאט” דהיינו זירקוניה ).

להלן עשרה כללי זהב  לענידה נכונה ורכישה נבונה, של תכשיטים משובצים ביהלומים:
1. להקפיד על מינימליזם אלגנטי ולא רצוי לענוד את אוסף היהלומים שצברת במהלך שנות חייך. מומלץ – לא יותר משלושה פריטים משובצים ביהלומים.
2. יש לשמור על קו אחיד- עינדי תמיד תכשיטי יהלומים באותו חיתוך– ואל תשלבי הרבה סגנונות.
3. כשאת רוכשת תכשיט יהלום חדש, קחי בחשבון את התכשיטים שיש לך במגירה: אם יש יהלום עגול מומלץ להמשיך עם מגמה זו.
4. אל תענדי יותר משני סגנונות חיתוך של יהלום. טיפה כתליון הולך מצוין עם ה”עגולים”.
5. עדיף שיהלומים בחיתוך עגול ישלטו בבחירה וחיתוך נוסף (אובל, פרינסס,אמרלד וכו) של פריט אחד בלבד.
6. יהלום איכותי הינו חסר צבע- שקוף או לבן, לכן יש להתאים את גודלו של יהלום לגוון העור, השיער ואורכו: אם את בעלת שיער ארוך ובהיר עם גוון עור בהיר, את זקוקה ליהלום גדול יחסית שכן יהלום קטן – פחות מחצי קרט ‘ילך לאיבוד’, לא יראה עליך.. לעומת זאת – אם  שיערך קצר בגוון חום – יהלום בגודל חצי קרט ייראה למרחוק. 
7. אם את אוהבת זהב צהוב, רכשי יהלום עם גוון צהבהב בהיר. שניהם יחד יתנו אשליה אופטית של יהלום לבן (שערכו גבוה יותר..) לאחר השיבוץ יהיה קשה להבחין בגוון הצהבהב של היהלום.
8. רכשי תכשיטים משובצים ביהלומים שאינם מנסים לחקות טרנד אופנתי זה או אחר על מנת שיהיו שימושיים לאורך זמן.
9. אל תרכשי תכשיט משובץ בהרבה אבנים קטנות, אלה העדיפי אבן אחת טובה (וגדולה..) שכן, אם בעתיד תרצי לשנות או להמיר את האבן, קל יותר לעשות זאת עם אבן אחת .
10. דאגי לרכוש תכשיט משובץ ביהלום רק בצרוף תעודה ממעבדה גמולוגית בינלאומית ולא מטעם החנות.

רונית זילברשטיין, יהלומנית פרטית, בנין נועם רח’ תובל 23 הבורסה ליהלומים ר”ג. טלפון: 03-6294545, 054-4253564, פקס: 03-6294646