רונית זילברשטיין היא יהלומנית פרטית ומחלוצות הנשים שעוסקות בתחום שנחשב, גם היום, לתחום הנשלט ע”י גברים. נפגשנו איתה לשיחה על המקצוע, על הלקוחות ועל האבן הנחשקת מכולן

רונית עוסקת בתחום היהלומנות כבר למעלה מעשור וכיהלומנית פרטית, היא מתמקדת במכירת תכשיטים משובצים ביהלומים, תוך שימת דגש על שלושה מרכיבים עיקריים: איכות, שקיפות ויחס אישי.

במה שונה הקנייה אצלך מקנייה בחנות תכשיטים?

“ישנם כמה הבדלים מהותיים: אני מתמקדת ביהלום עצמו – באיכותו ובהתאמתו לתכשיט המבוקש בהתאם לתקציב. כל לקוח מגיע אלי בתאום אישי, אחרי שיחה טלפונית בה אני ‘מתחקרת’ אותו או אותה על מנת להבין את הצרכים והרצונות שלהם, מי אמור לענוד את התכשיט וכמובן התקציב. כל המרכיבים האלה משמעותיים ולפיהם אני מכינה מספר אבנים אותם ניתן לשבץ בתכשיט.

“לשמחתי הקשר האישי והאמון שנוצר מחזיר את אותם לקוחות אלי, בעיקר בימי הולדת ושמחות משפחתיות נוספות, כך למשל – בחור שקנה אצלי טבעת אירוסין חזר לרכוש לאשתו עגילים עם לידת ילדם הבכור. כייף ללוות אנשים בשמחות שלהם”
כיהלומנית פרטית מייחסת רונית מקום מרכזי לאיכות האבנים אותם היא מקבלת ממקור ראשון ומהיימן במיוחד: “עובדה זו מאפשרת לי להציע מחירים נוחים, שכן, אין אצלי פערי תיווך ולכל אבן מצורפת תעודה גמולוגית בינלאומית וממוספרת, המלמדת על איכותה של האבן ומצדיקה את התפיסה לפיה תכשיטים משובצים ביהלומים איכותיים,  שומרים על ערכם והופכים לנכס משפחתי העובר בין הדורות”.

רונית מאמינה כי בניגוד לתפיסה המקובלת בדבר הצורך להתאים תכשיט לבגד, במקרה של תכשיט משובץ ביהלום, הגישה היא שונה: “תכשיט יהלום “נכון”, הינו תכשיט שעונדים ושוכחים, לכאורה,  להוריד. זהו תכשיט הנטמע בסך ההופעה ואורח חייה של העונדת, ואינו מעורר תשומת לב יוצאת דופן אלא מהווה חלק טבעי ונכון כמו איפור נכון ואיכותי, שאינו מסגיר שום מאמץ או ניסיון להתבלט.”

“תגובה קיצונית למראה, מקורה בבחירת לא נכונה של הפריט המאפיל על נוכחותה של העונדת או כזה שאינו מתחבר או מתיישב נכון עם הנושאת את התכשיט. לדוגמא אישה העונדת תכשיט המשובץ ביהלום גדול מידי או עיצוב שאינו טועם את סגנון לבושה היומיומי או אורח חייה, מעורר הרמת גבה ובמקרה הפחות מחמיא – חשד לחיקוי (“דיימונד קאט” דהיינו זירקוניה)”

לסיכום מוסיפה רונית: “יהלומים הם באמת לנצח ולא סתם אומרים Diamonds are for ever, כיאה למינרל היציב וקשה ביותר בטבע, הם לא מתכלים ומסמלים בעיניי את רצון בני האדם להנציח את הדברים היפים, הרגעים המרגשים בחיים שהובילו להענקת היהלום.”

רונית זילברשטיין, יהלומנית פרטית

בנין נועם רח’ תובל 23 הבורסה ליה犀利士
לומים ר”ג

טלפון: 03-6294545,  054-4253564